Punkt Przedszkolny


Informacja dla rodziców dzieci przedszkolnych przyjętych na rok szkolny 2014/2015

1.Koszt podręczników dla przedszkolaków 79 zł.

2. Koszt wyprawki do przedszkola 21 zł

Obie składki płatne do pani Weroniki Adamczyk.


POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

W lipcu 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Mali ludzie-Wielka pomoc” oraz  pożegnanie przedszkolaków, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Na uroczystość przybyli: Wójt Władysław Mika, Pani Dyrektor Bożena Miszkurka, sekretarz- koordynator projektu Zofia Mikusek, skarbnik Kinga Szerszeń, oraz rodzice.

Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności. Wójt posumował 2-letni okres funkcjonowania przedszkola, oraz wręczył Muchomorkom pamiątkowe dyplomy. Rodzice podziękowali za trud i pracę włożoną w opiekę i naukę ich dzieci. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w poczęstunku.

Przedszkolakom życzymy samych sukcesów w szkole i zapraszamy w odwiedziny.

 


WYJAZD DO WARSZAWY

     Przedszkolaki bardzo lubią oglądać bajki, z tego tytułu dnia 10 czerwca wybraliśmy się do teatru Maskarada w Warszawie na spektakl pt: „Calineczka”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, w którym też brały udział pomagając Calineczce ukwiecić łąkę. Po spektaklu udaliśmy się do sali zabaw „Hula kula”, gdzie jak sama nazwa mówi dzieci hulały do ostatka sił. Miejsce to było wspaniale przygotowane dla przedszkolaków, zachwycając kolorystyką i różnorodnością atrakcji z jakich mogliśmy korzystać. Zabawa była przednia. Wszystkie dzieci otrzymały posiłek oraz sok do picia.

     Z pewnością będzie to niezapomniany dzień.


DZIEŃ DZIECKA

     „Łączymy pokolenia”- pod takim hasłem odbyła się coroczna impreza z okazji Dnia Dziecka. Na boisku na Dworni zgromadzili się uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Wola Mysłowska. Na początku wszyscy podziwialiśmy występy artystyczne uczniów z poszczególnych szkół. Tego dnia pogoda nas rozpieszczała, pojawiało się słońce co znacznie umilało korzystanie z wielu przygotowanych na ten dzień atrakcji. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w skokach w workach, biegach przez płotki, przeciąganiu liny, wiele radości przyniosła również ogromna dmuchana zjeżdżalnia. Każdy otrzymał posiłek i picie. Na zakończenie imprezy każda szkoła otrzymała prezenty, które ufundował Wójt Gminy Wola Mysłowska.

 


DZIEŃ MAMY I TATY

Z okazji Waszego Święta, za wczoraj i za dziś

każdym czułym serca uderzeniem

i każdym z niego płynącym życzeniem

zdrowia, sił i codziennej radości

wraz ze słowami największej wdzięczności

za wszystkie dla nas trudy i starania

składamy Wam dzisiaj podziękowania”.

     W dniu 27 maja 2014 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Kochani rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanym na tę okazję programie artystycznym. Przedszkolaki recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki o tematyce rodzinnej.  Uroczystość przeżywały zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Na twarzach rodziców gościł uśmiech oraz łzy wzruszenia. Przedszkolaki w podzięce podarowały swoim rodzicom własnoręcznie wykonane laurki. Po występach zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.

 

 

 

 


ZAWIADOMIENIE

Dnia 17.06.2014r. (wtorek) o godzinie 13.00

w Szkole Podstawowej im T. Kościuszki w Jarczewie

odbędzie sie spotkanie dla rodziców dzieci przyjętych

do przedszkola na rok szkolny 2014/2015.

Serdecznie zapraszamy.

 

                                                                                                        Dyrektor szkoły

                                                                                                        mgr Bożena Miszkurka

 


Jarczew, 22 kwietnia 2014 r.

 

LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO

PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W JARCZEWIE

NA ROK SZKOLNY 2014/15

LP

NAZWISKO I IMIĘ DZIECKA

Data urodzenia

1.

Belka Maria

26.04.2011

2.

Bielecki Mikołaj

12.08.2010

3.

Bogdański Tomasz

05.07.2011

4.

Cybulska Julia

10.10.2011

5.

Deres Jakub

05.03.2010

6.

Deres Maksymilian

18.09.2010

7.

Deres Natalia

26.10.2011

8.

Deres Wojciech

25.05.2010

9.

Głodek Mikołaj

20.10.2011

10.

Kamola Maja

16.02.2010

11.

Kapczyńska Maja

21.04.2011

12.

Korgól Aleksandra

19.01.2011

13.

Kolanowska Alicja

21.06.2010

14.

Król Jakub

19.07.2011

15.

Król Wiktoria

02.03.2010

16.

Lada Gabriela

25.02.2011

17.

Leszko Igor

10.05.2010

18.

Majek Wiktor

11.01.2010

19.

Mućka Maja

01.05.2010

20.

Pawlak Kacper

30.09.2011

21.

Sowa Wojciech

09.11.2010

22.

Wołoszka Filip

05.12.2010

23.

Zatyka Adrian

15.06.2010

 

Listę sporządzono w kolejności alfabetycznej.

 

Komisja rekrutacyjna

1.      Bożena Miszkurka

2.      Weronika Adamczyk

3.      Katarzyna Śledź

 

 


ODWIEDZINY POLICJANTA

 

     „Czerwone światło stój, zielone światło idź, na żółtym świetle zawsze czekaj, tak już musi być…”

7 kwietnia 2014 roku przedszkole odwiedził Policjant. Na początku opowiedział nam o swojej pracy, o stroju oraz o metodach zatrzymywania przestępców. By sprawdzić wiedze Muchomorków Policjant zrobił konkurs o bezpieczeństwie, w którym dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły. Dzieci zaśpiewały piosenkę oczywiście o zasadach ruchu drogowego. Pan Policjant był zadowolony z poziomu wiedzy przedszkolaków. Na zakończenie Muchomorki namalowały sygnalizację świetlną oraz obejrzały samochód policyjny. Bardzo dziękujemy za wizytę.

 


KANAPKI WIOSENNE

     Wiosna zawitała na dobre do naszego przedszkola. Muchomorki w swoim kąciku przyrodniczym zasadziły cebulki i z niecierpliwością oczekiwały na efekty ich pracy. Dzięki pielęgnowaniu roślinka ukazała pięknie pachnący szczypiorek, z tej okazji postanowiliśmy zrobić pierwsze wiosenne kanapeczki. Dzieci obierały jajeczka, smarowały chleb masełkiem i kroiły szczypiorek. Każdy przedszkolak samodzielnie przygotował swoją kanapeczkę, którą zjadł ze smakiem. Brawo Muchomorki.


WIZYTA ZESPOŁU LIMBOS

     Bardzo lubimy muzykę i taniec, z tej okazji 10 marca 2014 roku odwiedził nas zaprzyjaźniony z przedszkolakami zespół muzyczny LIMBOS. Przedszkolaki bawiły się razem z zespołem słuchając i śpiewając piosenki. Dzieci podziękowały za występ gromkimi brawami.

 


KINO W SZKOLE

     W naszej grupie nie brakuje „kinomaniaków”. Ku uciesze Muchomorków, kino zawitało również do nas. Wyświetlono zabawną bajkę „ Krudowie”. Radość przedszkolaków była nieopisana.

 


BAL KARNAWAŁOWY

 

„Noga lewa, noga prawa, raz do roku jest karnawał,

Teraz wszyscy do kółeczka, niech prowadzi nas poleczka.”

     18 lutego 2014 roku wszystkie dzieci z klas 0-3 oraz przedszkolaki zostały zaproszone na bal karnawałowy, który odbył się na pięknie przystrojonej Sali na Eko- Farmie. Wszystkie Muchomorki zaprezentowały się w ślicznych kolorowych strojach. Na balu pojawiło się wiele bajkowych postaci, księżniczek, wróżek, biedronek, cyganek, klaunów, spidermanów, Batmanów, policjantów. Wszystkie dzieci brały udział w konkursach. Jury w składzie: pani Kaszuba, pani Leszko, pan Owczarczyk wybrało tancerza i tancerkę balu. Zwycięzcami zostali Aleksandra Koziej z przedszkola oraz Bartek Pawlak z klasy III. Zabawa była przednia. Na zakończenie pan Marcin z Eko-Farmy oprowadził nas po mini zoo.

 


PIERNICZKI

     My jesteśmy łakomczuszki i lubimy piec racuszki.

     Dzień Świętego Walentego to wyjątkowy dzień, w którym okazujemy sobie miłość. Przedszkolaki również pamiętały o swoich bliskich i tego dnia upiekły pierniczki w kształcie serca. Udekorowały je kolorową posypką i rozdały swoim ukochanym rodzicom.

 


TEATRZYK W SZKOLE

     W naszym przedszkolu, nigdy nie jest nudno. Co jakiś czas odwiedzają nas nowi goście. 13 lutego do naszej grupy zawitał teatrzyk. Pysio i Margolek, bohaterowie spektaklu, w ciekawy sposób wytłumaczyli nam, co to znaczy być tolerancyjnym. Wszystkim dzieciom bardzo podobał się występ.

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     Dzień Babci i Dziadka to dzień wyjątkowy dla każdego dziecka. Z tej okazji Muchomorki przygotowały krótką część artystyczną. Występy przedszkolaków wspierały dzieci ze starszych klas. Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy. Na zakończenie nagrodzili dzieci gromkimi brawami, a wnuczęta wręczyły im upominki. Wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek.

 

 


CHOINKA

 

     19 stycznia 2014r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa, w której wzięli udział najmłodsi podopieczni szkoły czyli przedszkolaki. Dzieci były pod wrażeniem pięknie udekorowanej sali. Chętnie tańczyły w rytm znanych piosenek. W sali na dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Przedszkolaków odwiedził również Święty Mikołaj i wręczył każdemu dziecku paczkę słodkości. Wszyscy bawili się doskonale.

 


WIGILIA

    

 

24 grudnia 2013r. w Punkcie Przedszkolnym w Jarczewie obyła się Wigilia. Dzieci pięknie udekorowały stół, na którym gościły takie potrawy jak: „barszcz ukraiński”, pierogi z kapustą i grzybami oraz pierniczki przygotowane przez jedną z mam.  Wszyscy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Atmosfera była świąteczna. Na zakończenie śpiewaliśmy kolędy.

 

 

 

 

 


KONKURS "NAJŁADNIEJSZA DEKORACJA ŚWIĄTECZNA"

    

 

 

 W grupie przedszkolnej „Muchomorki” został rozstrzygnięty konkurs pt. „Najładniejsza dekoracja świąteczna”. Udział wzięło 22 przedszkolaków i wszyscy otrzymali nagrody. Gratulujemy!

 

 

 


ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

     Dnia 6 grudnia 2013r. naszych przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj. Był to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie maluchy. Dzieci powitały Mikołaja wspólną piosenką „Worek Mikołaja”. Mikołaj był zachwycony występem  dzieci. W dowód wdzięczności postanowił wszystkim przedszkolakom wręczyć prezenty. Muchomorki rozmawiały z Mikołajem, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Nie zabrakło też zabaw tanecznych. Mikołaj obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

 

 


WYJAZD EDUKACYJNY DO ZOO

 

     Dnia 23 października odbyła się wycieczka edukacyjna do ZOO. Pogoda była bardzo słoneczna co zachęcało nas do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zachwytem przyglądały się nowo napotkanym zwierzętom z różnych stron świata. Podziwiały ich wygląd i zwinność. Po zwiedzaniu ogrodu wszystkie maluchy wraz z rodzicami i nauczycielami wybrały się na obiad do restauracji na terenie ZOO. Po posiłku mogliśmy kontynuować nasze zwiedzanie i skorzystać z tutejszego placu zabaw.

 

 


PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

        Dnia 15 października w Punkcie Przedszkolnym w Jarczewie odbyła się uroczystość z okazji pasowania na przedszkolaka. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności i złożyły uroczyste przyrzeczenie. Po części artystycznej nastąpił moment kulminacyjny, czyli pasowanie na przedszkolaka, którego dokonał wójt gminy Wola Mysłowska Pan Władysław Mika. Dzieci otrzymały dyplom oraz drobny upominek.  Po przedstawieniu na maluchy czekała słodka niespodzianka.

 


SPOTKANIE Z PANIĄ PIELEGNIARKĄ

 

            Nasze przedszkole odwiedziła Pani pielęgniarka. W czasie rozmowy przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zdrowego odżywiania oraz higieny osobistej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania oraz dzieliły się swoją wiedzą dotyczącą zdrowia. Pani pielęgniarce dziękujemy za spotkanie.

 

 


FOTOGRAF

     3 września przedszkolaków odwiedził pan fotograf. Dzieci bardzo dzielnie pozowały do zdjęć. Uśmiech gościł na każdej twarzy.

 


ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO

     16 sierpnia nowa grupa przedszkolaków rozpoczęła rok szkolny 2013/2014. Grupa liczy 22 dzieci w tym 11 chłopców 11 dziewczynek.

     Przedszkolakom życzymy wytrwałości w poznawaniu nowych umiejętności.